volksdans

 

Nederlands

Wil jij leren toneelspelen?

Op het toneel kan het allemaal!

In deze cursus leer je hoe je je in kan leven in een ander personage. Samen maken we kennis met de basisprincipes van het toneelspelen. Spelplezier is hierbij heel belangrijk, dus je moet er wel zin in hebben! Verder heb je niets nodig, ook geen ervaring.

Het poppenspel Hadjewat & Karagoz is omgezet in een toneelstuk en gaat over twee vrienden die in de 13e eeuw hebben geleefd. Ze werkten samen
tijdens de bouw van een moskee in de stad Bursa. Dit is een mooi verhaal waarin tevens de Turkse taal levend wordt gehouden en doorgegeven kan worden aan de volgende generatie.

Voertaal is zowel Turks als Nederlands.

Docent: Mehmet Gur
Plaats: de Hobbel’. Hobbemastraat 184, 2526 JT Den Haag
Tijd: Zaterdagmiddag van 17.00 – 18.00 uur
Kosten: Voor het hele jaar € 220,- inclusief twee voorstellingen

OOIEVAARSPAS

Is uw kind (6-12 jaar) in het bezit van een ooievaarspas, dan kan hij/zij gratis de lessen volgen. Na scannen van de pas en afhankelijk van deelname aan andere activiteiten is mogelijk 50% eigenbijdrage vereist.
Alleen het eerste jaar bij inschrijving vragen wij 15,00 administratiekosten.

Download Flyer Nederlands

Türkçe

Gölge Oyunu Çocuk Tiyatrosuna Katılmak ister misin?

Gölge Oyunu 2000 yıldan beri oynanan; arap tacirler tarafından Uzakdoğu’dan Anadolu’ya getirilen bir oyundur. Deve derisinden yapılan figürler bir kandil ışığı ile perde üzerinde gölgeler elde edilerek oynatılmaktadır. Karagözcülere hayali, yardımcısına da yardakçı denir. Sultan Orhan zamanında Hacivat Karagöz bir cami inşaatında çalışmaktadır. Bütün gün karşılıklı konuşup işçileri oyaladıkları için, Sultan Orhan cami inşaatının bitmeyişinin nedeni olarak gösterilen Hacivat ve Karagöz’ün başlarının kesilmesini emreder. Daha sonra Hacivat ve Karagöz’ün gölge oyunu ustaları olduklarını duyunca, oyunlarının sarayda oynanmasına izin verir.

• Bu kursta, yeni yeni gölge oyunları ile tiyatro yapacağız.
• Renkli kartonlarla oyun figürleri, fon resimleri yapmasını öğreneceğiz.
• Öğrendiğimiz oyunlarla gösterilere çıkacağız.

Öğretmen: Mehmet GÜR

Yer: ‘de Hobbel’. Hobbemastraat 184, 2526 JT Den Haag

Zaman: Cumartesi saat 17:00 – 18:00 arası

Ücret: İlk kayıt ücreti 15 Avro – Yıllık kurs ücreti 220 Avro

OOIEVAARSPAS

Ooievaarpas’ı olan 6 -12 yaş grubu öğrencilerine Karagöz Hacivat Gölge Oyunu Kursu ücretsizdir. (220 Avro Ooivaarpas tarafından ödenmektedir.) Ooievaarpası ile başka bir aktiviteye de katılan öğrencilerin Karagöz Hacivat Gölge Oyunu Kurs ücretinin yalnızca % 50 si ödenmektedir. Bu yüzden kurs ücretinin diğer yarısını (110 Avro’yu) velilerin ödemesi gerekmektedir. Bu ücreti veliler ayda 10 Avro olarak da ödeyebilirler.

Not: İsteyen her veli çocuğunun kursa kayıttan önce gelip kursa bir kereye mahsus olmak üzere katılabilir.

Download Flyer Türkçe

 

Comments are closed.