27 Ekim   Pazar- İSTANBUL / TELAVİV

THY ile 06.45’de Telaviv’e uçuş. 08.50’de Telaviv’e varış.   Panoramik Tel Aviv turu. Yafa’daki  Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii,  Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan  Abdulhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi’nin görülmesi.  Yaklaşık bir saatlik otobüs yolculuğu sonrası Kudüs’e geliş ve otelimize yerleşme. Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı’ya geliş. SahabiUbâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs’in kabirlerinin ziyareti. Hz. Meryem’in doğduğu evin görülmesi. Haremi Şerif’e geliş. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı. Akşam ve yatsı namazlarının edasının ardından otele dönüş.  Akşam yemeği otelimizde.

28 Ekim   Pazartesi-  KUDÜS / ÖLÜ DENİZ / NEBİ MUSA

Sabah namazının Mescid-i Aksa’da edası. Kahvaltıdan sonra Zeytindağı’na geliş.  Osmanlı 4. Ordu karargâhının görülmesi.  Selman-ı Farisî ve RabiatülAdeviyye’nin kabirlerinin ziyareti. Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Yafa kapısından eski Kudüs’e giriş. Burada surların yapımında çalışan Bayram Çavuş’un kabrine fatiha okunduktan sonra Hristiyanlarca Hz. İsa’nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi’nin görülmesi. Hz. Ömer Mescidi ziyareti. Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman’nın yaptırdığı su bendinin görülmesi. Hz. Lut’un Peygamber olarak gönderildiği ve daha sonradan helak olan SodomGomore şehirlerini yer aldığı dünyanın deniz seviyesinden en düşük noktası Lut gölü ve çevresinin görülmesi. Hz. Musa’nın makamının ziyaret edilmesi. Hz. Davud’un kabri, Hz. İsa’nın havarileri ile son akşam yemeğini yediği mekânın görülmesi. Akşam yemeği otelimizde

29 Ekim   Salı- HALİL  / BEYTLAHM / TELAVİV / İSTANBUL

Sabah namazının Mescid-i Aksa’da edası. Kahvaltı sonrası Halil şehrine hareket.  Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Beytlahm şehrine gidiş ve burada Hz. İsa’nın doğduğu mağara ve üzerine yapılan kilisenin gezilmesi. Eski Kudüs’te serbest zaman. Telaviv Havalimanı’na geliş. 21.20’de THY ile Istanbul’a uçuş. 23.25’de varış.

(Minimum 20 kişinin ödeme yaptığı bir grup için)

Fiyatlara dahil olan hizmetler ; İsrail vize ve servis ücreti, zorunlu seyahat sigortası, THY uçak bileti, tüm ulaşımlar, 5 yıldızlı Dan Jerusalem otelinde  (STANDART ODALARDA – 1/2/3/4. katlarda)  açık büfe kahvaltı dahil 2 gece konaklama, 2 akşam yemeği, dönüş günü kumanya paketi, programdaki tüm ziyaret ve geziler, yurt dışı çıkış harcı, rehberlik hizmetleri ve  single odada 1 kişi free dahildir.

 

Comments are closed.